..hírek....hírek....hírek....hírek...

2023-ban Czégai Péter és a Végre Arcok csapat
                                    nyerte a Sail-ing Business Cup-ot

2023. 04.28.
A hatodik futamban ismét a Végre Arcok győzött, így az utolsó futam eredményétől függetlenül már megnyerte a versenyt. Másodikként a Czégeiékkal szinte végig együtt haladó Puffin (Szabó Péter) ért célba megelőzve a rossz kezdés után önmagát a dobogóra felküzdő Prestige I-t (Czap Zoltán).
A hetedik futamot Czégaiék távollétében az utolsó napra megtáltosodó Puffin nyerte a Nemes NAU 370 (Soponyai Géza) és a Prestige I. előtt.

2023. 04. 27.
Az ötödik futam ismét az első kreuzban dőlt el a Végre Arcok javára, mivel a hátszeles szakaszon, illetve az azt követő újabb kreuzban a korábban kialakult sorrend csak kevéssé változott. Czégaiék mögött a Prestige I. (Czap Zoltán) és az MZH (Regőczi Tamás) fért fel a képzeletbeli dobogóra.
A negyedik futamban Czégaiék az első kreuz végén tompuló szelet kihasználva, a mezőnyből egyedüliként gennakert húzva jelentős előnnyel értek fel az első pályajelhez, s onnan kezdve már nem is engedték ki a vezetést a kezükből. A második helyet a nagyon jól hajrázó All-In csapata szerezte meg a befutóban mindössze egy méter különbséggel megelőzve a Prestige I. csapatát.
2023. 04. 26.
A végig kitartóan fújó, erős szélben megrendezett Csillagtúrán 50-60 tmf-es távokat teljesítettek a csapatok, s mindegyikük beért a  limitidőn belül. A győzelmet a leghosszabb bónuszkört bevállaló Sailing Dogz (Jasper Gábor) szerezte meg 96 ponttal, míg a második a Vici (Varga Levente) lett az MZH (Regőczy Tamás) előtt. Utüóbbi két csapat egyaránt 93-93 pontott szerzett, őket négy 92 pontot elérő csapat követte.
2023. 04. 25.
A verseny második futamában a Czégai csapat rajt-cél győzelmet aratott a végig nagyon jól vitorlázó Cuvée (Bárdos Mihály) előtt. Harmadik helyre a Nemes NAU 370 és a MZH külön csatáját kihasználó All-In jött be Ősz László kormányzásával.
2023. 04. 24.
A változó időben, sokszor nehéz időjárási körülmények között megrendezett első futamot a Czap Zoltán vezette Prestige I. csapat nyerte
a Nemes NAU 370 (Soponyai Géza) és a Végre arcok (Czégai Péter) előtt.
Végre-Arcok.JPG

Futamaink megnézhetőek!

A verseny valamennyi futamát a Snewisport jóvoltából ismét élőben közvetítettük.